-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Vdes babai i Lulzim Bashës

Ka humbur jetën, babai i Kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Xhelal Basha ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Basha kishte qëndruar për një kohë të gjatë në spital por nuk ka arritur që të mposht sëmundjen që i ka marrë dhe jetën, shkruan oranews.

 

Më Shumë

Mbi 21 vjet burgim burrit që vrau vëllain për bagëti në Rahovec

Me 21 vjet e 6 muaj është dënuar J.G. i akuzuar për vrasjen e vëllait të tij në Rahovec pas një mosmarrëveshjeje rreth disa...

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Lajmet e Fundit