-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Golden Eagle Ylli fiton kundër Pejës

Golden Eagle Ylli ka fituar në Ligën Unike në basketboll kundër Pejës me rezultat 93-92.

Për tu zbuluar fituesi i takimit u nevojit që ndeshja të shkoj dy herë në vazhdime, pasi në kohë të rregullt rezultati ishte i barabartë, 71-71, ndërsa në vazhdimin e parë, Peja e barazoi në sekondën e fundit rezultatin në 83-83, njofton Klankosova.tv.

Lojtari më i dalluar tek Golden Eagle Ylli ishte Erjon Kastrati, me 31 pikë, gjashtë asistime dhe pesë topa të vjedhur, kurse tek Peja ishte Henrik Sirko me 23 pikë, tri asistime dhe nëntë topa të vjedhur

Me këtë fitore, Golden Eagle Ylli gjendet në pozitën e dytë me katër pikë, aq sa ka edhe ekipi i Kamzës nga Shqipëria, kurse Peja gjendet në pozitën e katërt me tri pikë.

Më Shumë

Kongresi i Lushnjës, 103 vjet më parë u ndalua copëtimi i Shqipërisë

103 vjet më parë, më 21 janar 1920 u shkrua një nga faqet më të rëndësishme të historisë shqiptare, u mblodh Kongresi i Lushnjës,...

Qeveria ndan 50 euro shtesë për punëtorët e sektorit publik për muajin janar

Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 50 euro shtesë për të gjithë punëtorët e sektorit publik. Ministri i Financave, Hekuran Murati, në mbledhjen e qeverisë...

Lajmet e Fundit