14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Vdes Sijam Gorani

Pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë , në moshën 65 vjeçare, gazetari dhe redaktori shumëvjeçar i RTV21 Sijam Gorani.

Karrierën e tij prej gazetari Sijam Gorani e filloi në Radio Prishtinë, në sektorin e ekonomisë për të arritur deri te titulli i redaktorit.

Pas nxjerrjes se dhunshme nga Radio Televizioni i Prishtines, në vitin 1998 Sijami iu bashkua ekipit të Rtv 21, duke kontribuar deri në ditet e sotme, në detyrat e redaktorit, kryeredaktorit dhe së fundi në detyrat e drejtorit të UEB faqës së RTV21.

Mbledhja komemorative mbahet të hënën në orën 11:00 në Sheshin 21, ndërsa varrimi bëhet nesër, e hënë, në orën 13.00 në varrezat e Prishtinës.

Më Shumë

Pamje skandaloze: Vritet ariu në Brezovicë

Një ari i cili ishte shfaqur disa herë në Brezovicë në hyrje të vikend zonës, raportohet se është vrarë gjatë ditës së sotme. Policia e...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Lajmet e Fundit