10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Vdiq aktori Philip Seymour Hoffman

arturFituesi i çmimit “Oscar”, aktori amerikan Philip Seymour Hoffman është gjetur i vdekur në Nju Jork, raportojnë mediet amerikane.

46-vjeçi është gjetur në apartamentin e tij në Manhattan, ka njoftuar policia njujorkeze, ndërsa ekipi mjekësor ende nuk ka bërë të ditur shkaqet e vdekjes së tij, transmeton Koha.net.

Aktori u bë i famshëm në filmat e vitit 1990 si, “Boogie Nights” dhe “Big Lebowski’, para se ta fitonte çmimin “Oscar” për aktorin më të mirë me portretizimin e itj të shkrimtarit Truman Capote në vitin 2005.

Gjatë tërë karrierës së tij ai është shfaqur në filma të pavarur dhe në ata të Hollywoodit siç është filmi “Mission Impossible II”.

Për herë të fundit ai është paraqitur në seritë e filmit “Hunger Games”. Ashtu si në filma, ai luajti edhe drama në Broadway dhe fitoi dy çmime “Tony Awards”.

Më Shumë

Kurti për grevat: Sindikalistët e PAN-it kanë inat antiqeveritar

Albin Kurti ka votuar sot, me rastin e zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje. Pasi votoi, Kurti u deklarua për media, duke thënë se shpreson...

Një delegacion nga Austria viziton komunën e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovës, Christoph Weidinger, kryetarin e Kuvendit të Austrisë së...

Lajmet e Fundit