18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Vehapi formon dy komisione për vlerësimin e dëmeve nga vërshimet në Rahovec

Vershimet ne rahovecKryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi  ka formuar dy komisione për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara nga reshjet e shiut.

Në mbledhjen e mbajtur të drejtorëve të drejtorive me datë 28 prill 2014, pas konsultave me drejtorët e drejtorive, kryetari Vehapi, ka nxjerr sot dy aktvendime me të cilët ka formuar dy komisionet.

Komisionin për vlerësimin e dëmeve në bujqësi, të shkaktuara nga reshjet atmosferike, dhe
Komisionin për vlerësimin e dëmeve në biznese dhe infrastrukturë.

Detyra e anëtareve të këtyre komisioneve është që të bëjë vlerësimin e dëmeve bujqësore, dhe po ashtu të bëjë vlerësimin e dëmeve të shkaktuara në biznese dhe infrastrukturë në komunën e Rahovecit,transmeton RahovecPress.

Komisionet do të dalin në vendet e prekura me përmbytje dhe të konstatojnë dëmet e shkaktuara dhe pas vlerësimit do të përpilojë Raportin me të cilin do të njoftojë kryetarin e Komunës. Komisionet do ta fillojnë punën më 29 prill 2014.

Më Shumë

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Plagosje dhe rrahje mes dy familjeve në Gjonaj të Prizrenit

Një konflikt mes dy familjeve ka përfunduar me rrahje dhe plagosje sot në fshatin Gjonaj të Prizrenit, raporton ekskluzivisht Gazeta Sinjali. Incidenti eskaloi nga një...

Lajmet e Fundit