22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Vehbi Kajtazi, gazetari i vitit 2014

vehbi kajtaziAsociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka ndarë çmimet vjetore në gazetari. Për storien më mirë në kulturë janë shpërblyer gazetarja Kaltria Rexhepi nga BIRN dhe Shaban Maxharraj.

Për storien më të mirë ekonomi-sociale, është shpërblyer gazetari Liridon Llapashtica nga gazeta Zëri.

Për reportazhin më të mirë, Serbeze Haxhiaj nga RTK Radio.

Ndërsa atë në sport, çmimi është ndarë për Valon Konushevcin dhe Moral Pozhegu nga gazeta Zëri.

Çmimin kamera dhe foto më e mirë është ndarë më Mumin Jashari nga RTK.

Gazetari i vitit u zgjedh Vehbi Kajtazi nga e përditshmja Koha Ditore.

Më Shumë

Gruaja në Rahovec e bën për spital bashkëshortin e saj

Një grua në Rahovec e ka bërë për spital burrin e saj. Policia po e heton rastin. E dyshuara e ka mohuar sulmin fizik. Me urdhër të...

Zyrtare: Bie blloku A3 i KEK-ut, përkeqësohet gjendja energjetike

Brenda një muaji, është hera e tretë që blloku A3, bie nga funksioni. Siç raportoi dje Gazeta Nacionale, blloku A3 ka renë nga funksioni mbrëm...

Lajmet e Fundit