13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Vëllai sulmon vëllanë në Zym të Hasit

Policia ka arrestuar një person i cili pas një mosmarrëveshjeje që kishte me vëllanë tij, e kishte sulmuar fizikisht atë.

Sipas njoftimit nga Policia, rasti ka ndodhur në Zym të Hasit në Prizrenit, të shtunën rreth orës 22:47.

“Si pasojë e sulmit, viktima ka pësuar lëndime trupore për çka dhe i është ofruar tretmani mjekësorë. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Hapet në Prizren edicioni parë i Shkollës për Diplomaci të Diasporës

Në Prizren u hap edicioni i parë i Shkollës për Diplomaci të Diasporës, organizuar nga Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe...

152 vite nga lindja e Asdrenit, autorit të Himnit të Flamurit

Aleksandër Stavre Drenova i njohur si Asdreni ka lindur më 11 prill 1872 në Drenovë të Korçës, dhe ishte njëri nga poetët me të...

Lajmet e Fundit