9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Vendet që do të mbesin pa energji elektrike në Prizren

KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike gjatë dy ditëve të ardhshme në disa lokacione.

KEDS ka bërë të ditur se ndërprerje të energjisë elektrike do të ketë për shkak të punimeve në rrjet.

Prizren

1.

Nga NS 110/35/10kV Therandë do të ndërprehet Stabilimenti Solidi prej orës 09:00 deri 12:00. TS-et që mbesin pa tension janë:

NS 10/04kV Graniti me kod: 32000025002

NS 10/04kV Intertrans-Therande me kod: 32000025003

NS 10/04kV Seti-comerc me kod: 32000025004

NS 10/04kV RGB-Grup metal me kod: 32000025005

NS 10/04kV NNT “I.Seferi”shpk me kod: 32000025006

NS 10/04kV NTP Loni-Ahmet Balaj me kod: 32000025007

NS 10/04kV NTP “Shala Gas”-Shiroke me kod: 32000025008

NS 10/04kV NTP Kolgeci me kod: 32000025009

NS 10/04kV Adrian Ismet Hoxha me kod: 32000025010

NS 10/04kV Petroleum coke Kosova shpk me kod: 32000025011

NS 10/04kV me kod: 32000025012

NS 10/04kV N.T.” SPAHIA-PETROL me kod: 32000025013

NS 10/04kV ARADISA NATURSTEINE GMBH me kod: 32000025014

NS 10/04kV FRUTEX SH.P.K me kod: 32000025015

NS 10/04kV BASHKIM F. KUÇI B.Ime kod: 32000025016

NS 10/04kV ISEFERI me kod: 32000025017

NS 10/04kV N.P.T. SIMBOL me kod: 32000025018

Vendet: Konsumatorë komercial në zonën industriale

Më Shumë

“Nagavci është ende e hidhëruar”, Jasharaj e lidhë shkëputjen e kontratës kolektive me grevën

Më 21 nëntor Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, njoftoi SBASHK-un se e ka shkëputur kontratën kolektive të nënshkruar më 21 janar të...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Lajmet e Fundit