18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Veriu: As me Kosovë as me Serbi?

Mitrovice-VeriuKryetari i Iniciativës qytetare “Srbija, demokratija, pravda” (Serbia, demokracia, drejtësia) Oliver Ivanoviq ka deklaruar se sot mbahen mbledhjet solemne në katër komunat e veriut.

“Sot do të mbahen mbledhjet solemne në katër komunat në veri. Si rëndom, as sipas kërkesës së tyre (Kosovës, vërejtje e Koha. net) por as krejtësisht sipas kërkesës sonë”, ka shkruar Ivanoviq në Twiterin e vet.

Në Bruksel ende nuk ka marrëveshjes se si do të zhvillohen këto mbledhja. Qeveria e Kosovës, përmes zëvendëskryeministres Edita Tahiri, ka thënë se nëse konstituimi nuk do të bëhet deri në 12 të mesnatës së sotme, në veri do të mbahen zgjedhje të reja lokale.

Më Shumë

Në manifestimin ‘Stinët Poetike’ në Prizren, prezantohet poeti Hazir Luta

Shoqata për Kulturë dhe Art 'Fidani' në Prizren ka organizuar manifestimin letrar 'Stinët Poetike', duke sjellë në vëmendje krijimtarinë e shquar të poetit nga...

Avokati i Thaçit: Sipas llogaritjeve tona, ZPS-ja nuk e përfundon çështjen deri në maj të 2027-ës

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasnqit, avokati Luka Mishetiq, mbrojtësi i Thaçit,...

Lajmet e Fundit