7.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Vërmicë: Arrestohet një person në kufi, tentoi të fusë disa sirianë

Në pikën kufitare në Vërmicë, policia kufitare ka arrestuar një person për kontrabandim me migrantë.

Në automjetin e tij janë hasur shtetas të Sirisë.

“Njësiti policor ka ndaluar një automjet me ngasës mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ishte duke transportuar emigrantë, pasi në automjet ishin has shtetas të Sirisë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Më Shumë

E rrahu vëllanë për pronë, arrestohet një person në Prizren

Një person është arrestuar të premten rreth orës 13 në Prizren, pasi dyshohet se e ka rrahur vëllanë e vet pas një mosmarrëveshjeje në...

Remzi Shala: Me dy gjaqe i përgjigjem atij nëse ia kam mbyt babanë, por ai do më përgjigjet me Kanun të Lekës

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, i akuzuari për krimet lufte, Remzi Shala, ka mohuar akuzën për vrasjen e Haxhi Përteshit në qershor...

Moti për sot

Lajmet e Fundit