31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Veseli takon strukturat partiake në Dragash: PDK-ja është opozitë e pushtetit – jo e shtetit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar strukturat e partisë në Dragash.

I shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm Uran Ismaili, anëtari i kryesisë Enver Hoxhaj, Sekretari Elektorar Betim Gjoshi, ai ka përgëzuar lidershipin dhe anëtarët e kësaj partie për punën që po e bëjnë.

Njëherësh, ai ka kërkuar edhe më shumë mobilizim e angazhim në shërbim të qytetarëve, njofton Klan Kosova.

PDK është e konsoliduar dhe strukturuar fuqishëm në Dragash dhe gjithandej Kosovës.

“Do t’i përgjigjemi me dinjitet dhe integritet të gjitha zhvillimeve që lidhen me interesin nacional të vendit. PDK-ja është opozitë e pushtetit por jo e shtetit” ka thënë Veseli.

Më Shumë

Begaj në Kosovë: UÇK-ja, faqe e ndritur që bën krenar çdo shqiptar

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, në një konferencë të përbashkët me homologen Vjosa Osmani në Prishtinë, ka ofruar  mbështetjen e plotë të shtetit shqiptar...

Zelensky ndezë rimeçin mes Usyk dhe Joshuas me mesazhin e tij të fuqishëm

Në ato orë të vetmuara pas dyerve të mbyllura, Oleksandr Usyk është përgatitur për rimeçin me Anthony Joshuan. Që kur u largua nga shtëpia në...

Lajmet e Fundit