10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Vetëm deri në orën 16:00 KQZ pret emrat e kandidatëve nga partitë politike

Sot është afati i fundit ku partite politike do të kenë mundësi të dorëzojnë në Komisioni Qendror të Zgjedheve listën me emrate e kandidatëve që do të certifikohen për garën për kryetar të komunave.

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tha se subjektet politike kanë kohë që deri në orën 16:00, të dorëzojnë aplikimet e tyre së bashku me emrat e kandidatëve.

Sipas tij, në të kundërtën çdo aplikim pas kësaj kohe do të konsiderohet si aplikim i pasafatshëm, çka do të thotë se nuk do të rekomandohet për certifikim.

Më Shumë

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Sot varroset futbollisti i Trepçës 89 dhe Kosovës, vdiq dje në fushë nga sulmi kardiak

Erion Kajtazi, lojtari i Trepçës 89 dhe Kombëtares së Kosovës U17 do të varroset sot në orën 14:30. Varrimi do të bëhet në fshatin Zasellë. Lajmin...

Lajmet e Fundit