16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vetëvendosje në Prizren:Totaj largoi trotuarin për këmbësorë për të ndërtuar një rrugë të re në interes të “ABI ÇARSHIS”

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, ka akuzuar kryetarin e Komunës Shaqir Totaj, se është shndërruar në shërbëtor të kërkesave të një operatori ekonomik privat.Sipas këtij subjekti politik, Totaj ka  larguar trotuarin për këmbësorë për të  ndërtuar një rrugë të re pa kod Buxhetor

Reagimi i plotë:

Është larguar trotuari për këmbësorë dhe është ndërtuar një rrugë e re pa “Kod Buxhetor”, e cila shërben për hyrje të veçantë në Qendrën Tregtare – Abi Qarshia. Lëvizja e lirë e qytetarëve është cenuar vetëm për interesat ekonomike të një kompanie private.

Kryetari i komunës së Prizrenit, z. Shaqir Totaj është shndërruar në shërbëtor kryesor të realizimit të kërkesave të një operatori ekonomik privat!

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Moti me vranësira dhe intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me vranësira dhe intervale me diell. “Vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende -vende të sjellin...

Lajmet e Fundit