3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Vetëvendosje! prezanton sot kandidatin për kryetar të Suherakës

vv zgjedhjet suharekLëvizja Vetëvendosje! në Suharekë do të prezantojë kandidatin për kryetar të këtij qyteti. Prezantimi i kandidati do të bëhet në ora 12:00. Në konferencën e prezantimit, do të flasë edhe kryetari i VV-së, Albin Kurti.

Lëvizja Vetëvendosje! në Suharekë të dielën ka zhvilluar procesin e brendshëm zgjedhor për kandidatin për kryetar të Komunës. Zgjedhjet janë mbajtur në të gjitha degët dhe nëndegët e Vetëvendosjes.

Kryetari i VV-së në Suharekë, Leonrad Shala ka thënë se në garë për kryetar të Suharekës është vetëm dr. Ibish Ahmeti. “Dr.Ibish Ahmeti është kandidati i vetëm që po garon për kandidat për kryetar të Suharekës. Nëse ai i merr mbi 50 për qind të votave, Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Suharekës”, tha Shala për “PrizrenPress”. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Arrestohet për vjedhje të rëndë një person në Rahovec

Është arrestuar për vjedhje të rëndë një person në Rahovec, shkruan Gazeta Express. Sipas policisë, ai kishte vjedhur disa gjëra me vlerë të konsiderueshme në...

Memli Krasniqi në Prizren: Modeli ynë i qeverisjes së mirë lokale, është modeli që ia ofrojmë Kosovës në nivelin qendror

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot qytetin e Prizrenit, për të parë nga afër punët, përmes të cilave kryetari...

Lajmet e Fundit