6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Vetura del nga rruga në Lubinjë të Prizrenit, dy persona bëhen për spital

Një person derisa ishte duke drejtuar veturën e tij nga pakujdesia ka humbur kontrollin duke përfunduar jashtë rruge, raporton PrizrenPress

Rasti ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në fshatin Lubinjë të Prizrenit, rreth orës 05:00.

Përveç dëmeve materiale, lëndime trupore kanë pësuar dy persona të cilët janë dërguar në spitalin e Prizrenit për trajtim mjekësor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

“Le Matin” më 1912: Përfituesit e luftës

Ky shkrim është botuar 110 vjet më parë në gazetën e Parisit “Le Matin” dhe flet për aktin e jashtëzakonshëm të Ismail Qemalit, shpalljen...

Lajmet e Fundit