34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Vetura e vjedhur në Bullgari, kapet në Vërmicë

Policia e Kosovës ka identifikuar një veturë të vjedhur, të tipit Land Rover në Pikën Kufitare në Vërmicë.

Sipas Policisë, vetura është me targa të Maqedonisë së Veriut dhe drejtohej nga B.S., 52-vjeçar, shtetas i Maqedonisë së Veriut.

Sipas kontrollave rezulton se vetura është vjedhur, në Bullgari në vitin 2021.

“Kjo veturë është dërguar për kontrollim në ‘vijën e dytë’ dhe gjatë procedurave identifikuese e kontrolluese nga zyrtarë policorë të PK-së dhe zyrtarë nga FRONTEX-i të cilët janë me mision në Vërmicë”, thuhet në komunikatë.

Rreth rastit është njoftuar prokurori kujdestar, i cili e ka iniciuar rastin penal.

 

Vetura është konfiskuar dhe rasti do të vazhdojë të trajtohet, në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Begaj e përmbyll vizitën në Kosovë duke qëndruar tek Lidhja e Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka përmbyllur vizitën në Kosovë duke qëndruar në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. Kjo është vizita e tij e...

Shtylla e ndriçimit publik rrezikon qytetarët afër Stacionit të Policisë në Prizren

Një shtyllë elektrike e dëmtuar e vendosur në skaj të rrugës në Prizren afër Shadërvanit, po rrezikon qytetarët që jetojnë aty si dhe kalimtarët...

Lajmet e Fundit