6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Vidal dëshiron qëndrimin te Interi

Arturo Vidal thuhet se ka refuzuar një tjetër lëvizje të mundshme larg Interit, pasi ai dëshiron të qëndrojë në San Siro dhe të luftojë për një vend në formacion.

Inter thuhet se shpreson të largojë mesfushorin kilian, i cili aktualisht bllokon operacionet e mundshme në tregun e transferimeve, në rastin e Nahitan Nandez.

Nerazzurri nuk mund të mbyllë një marrëveshje me Cagliarin dhe mesfushorin uruguaian, pasi ka një numër të madh të mesfushorëve në listën e pagave të klubit, dhe Calciomercato.com raporton se Vidal nuk është i gatshëm të heqë dorë.

Radja Nainggolan u transferua në Antwerp në vendlindjen e tij Belgjikë, ndërsa Joao Mario u transferua në Porto. Të paktën një mes Vidal dhe Matias Vecino pritet gjithashtu të largohet, shkruan footballitalia, transmeton Klankosova.tv.

Simone Inzaghi thuhet se dëshiron të mbajë Vecino në skuadër, ndërsa Vidal po refuzon ofertat e mundshme dhe synon të qëndrojë në San Siro.

Vidal nënshkroi një kontratë me vlerë shtatë milionë euro në sezon, ndërsa ka një marrëveshje deri në vitin e ardhshëm.

La Tercera raporton se Vidal ka refuzuar ofertat nga Flamengo dhe Club America, poashtu një lëvizje drejt Inter Miami në MLS.

Vidal thuhet se dëshiron të luftojë për një vend në skuadër dhe të luftojë për një Scudetto të dytë me Interin dhe një shans për të vazhduar karrierën e tij në Ligën e Kampionëve.

Më Shumë

Vdekja e 17-vjeçarit të Trepça ’89, Agim Ademi dhe lojtarët e dy ekipeve shkojnë te Spitali i Prizrenit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është duke qëndruar tek Spitali i Prizrenit pas vdekjes së futbollistit 17-vjeçar të Trepça ’89....

Behgjet Pacolli i interesuar për të blerë Manchester United?

Sipas disa mediave britanike, ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur interesimin e tij për të blerë Manchester United nga familja Glazer-s. Pacolli shërbeu si...

Lajmet e Fundit