19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

VIDEO/ A doli në punë Mytaher Haskuka një ditë pas zgjedhjeve?

Kryetar në Prizren dje u zgjodh Shaqir Totaj i Partisë Demokratike të Kosovës, duke e mposhtur kundërkandidatin e tij të Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskukën.

Klan Kosova ka qenë në Komunën e Prizrenit për të parë nëse Haskuka ka shkuar në punë një ditë pas përfundimit të zgjedhjes, kjo pasi ai në zgjedhjet e kaluara të vitit 2017 u zgjodh kryetar i këtij qyteti.

Haskuka në orët e hershme të mëngjesit nuk është se ishte në punë për aq sa ka qëndruar ekipi i Klan Kosovës aty për më shumë shikoni videon më poshtë, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Kurti: Asgjë nuk i shërben paqes më shumë se anëtarësimi i Kosovës në BE dhe NATO

  Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë pjesë virtualisht në Internacionalen Socialiste. Kurti përmes një video-adresimi ka thënë se asgjë...

Zyrapi thotë se u kërcënua pas luftës për shkak se ishte ish-oficer në Armatën jugosllave

Dëshmitari në rastin ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Bislim Zyrapi, deklaroi se gjatë kohës së pasluftës kishte marrë kërcënime, por që nuk e dinte se...

Lajmet e Fundit