34.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Viktima që u ther me thikë në Prizren në rrezik për jetën

Viktima që u ther mbrëmë me thikë në Prizren, ndodhet në rrezik për jetën.
Ai ka humbur shumë gjak nga plaga e marrë.
Sic raporton Sinjali viktima i është nënshtruar intervenimit kirurgjik.

Në anën tjetër, policia tashmë ka identifikuar personin e dyshuar, i cili ende nuk është kapur pasi ndodhet në arrati.

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Ngjarja ka ndodhur në orën 19:30, Polica ka marrë informacion se një person është lënduar rëndë me mjet të mprehtë, me thikë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe janë marrë me rastin, një patrullë ka shkuar në spital. Viktima është në gjendje të rëndë, lëndimet janë të rënda për shkak se ka humbur gjak, ka pasur plagë në pjesë të qafës”, tha Bytyqi.

Më Shumë

Rreth 60 aksidente trafiku për 24 orë

Brenda 24 orëve në Kosovë u shënuan 59 aksidente trafiku. Kështu bën me dije raporti i policisë. Po ashtu u regjistruan 24 aksidente me të lënduar...

Futbolli në zi, vdes portieri i Barcelonës

Portieri i ri i Barcelonës Guayaquil, Justin Cornejo, ka humbur betejën me jetën në orët e para të ditës së sotme i cili ishte...

Lajmet e Fundit