19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Policia jep detaje për therjen me thikë në Prizren, viktima u sulmua në qafë – pritet t’i nënshtrohet operacionit

Një person është lënduar si pasojë e therjes me thikë në Prizren.
Rasti ka ndodhur mbrëmë në lagjen “Kurillë”

Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë në Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Ngjarja ka ndodhur në orën 19:30. Polica ka marrë informacion se një person është lënduar rëndë me mjet të mprehtë, me thikë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe janë marrë me rastin, një patrullë ka shkuar në spital. Viktima është në gjendje të rëndë, lëndimet janë të rënda për shkak se ka humbur gjak, ka pasur plagë në pjesë të qafës”.

Bytyqi ka deklaruar se rasti është duke u trajtuar nga hetuesit e stacionit policor në Prizren.
I lënduari për shkak të lëndimeve të marra, pritet t’i nënshtrohet operacionit.

Më Shumë

Në Banjë të Malishevës hapet aeroporti civil

Sot ishte më shumë se një ngjarje e zakonshme, për institucionet lokale të Komunës së Malishevës dhe qytetarët e sajë e më gjerë në...

Deputetët përballen me rrugaçërinë serbe, Rexhaj: Ua thamë troç se Kosova është shtet i pavarur

Dy deputetët e Kuvendit të Kosovës, Arbër Rexhaj, dhe Erxhan Galushi, kanë marrë pjesë në takimin vjetor të Përfaqësuesve të Mbrojtjes dhe Parlamentet Evropës...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit