4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Vlorë, asgjësohen 850 rrënjë kanabis sativa

Kanabis sativa-krujeRreth 850 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa është asgjësuar nga policia e Vlorës mëngjesin e sotëm. Bimët e kultivuara të cilat u asgjësuan nëpërmjet djegies, kishin arritur një lartësi prej 1 metër.

Nga burimet e policisë lokale bëhet e ditur se “Kanabisi u asgjësua në afërsi të fshatrave Treblovë dhe Penkovë, 25 km në lindje të Vlorës, gjatë një aksioni të strukturave përkatëse, në kuadër të planit të masave kundër kultivimit të bimëve narkotike”, transmeton shekulli.

Ndërkohë, policia bëri dokumentimin e plotë ligjor në lidhje me këtë raste dhe filloi procedimin penal për identifikimin e autorëve.

Më Shumë

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit