23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Vonesë në hapjen e rrugëve në Opojë (VIDEO)

Rrugët e vendit gjithandej janë të hapura, por ka zona ku makineritë janë vonuar, si në rastin e një fshati të Opojës ku tek sot banorët kanë mundur të lëvizin, pas disa ditësh bllokade.

Me mjet të mprehtë shpoi gomat e katër veturave, arrestohet i dyshuari në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar ka arrestuar një person pasi ka shpuar me mjetë të mprehtë gomat e katër veturave të parkuara. Rasti ka ndodhur...

“Hoxha vetëm sa plagoset në krah”- Libri i ambasadorit norvegjez: Kur Enveri kërcënoi Mehmetin, ky nxori një pistoletë kalibër të madh dhe…! Versioni i...

Nga Ferdinand Dervishi Memorie.al / “Shqiptarët u shpërngulën në Kosovë pas vitit 1389, kishin nevojë për tokë…”! Është përfaqësuesi zyrtar i popullit norvegjez në Shqipëri, njeriu...

Lajmet e Fundit