18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Vrasja në Malishevë: Policia sekuestron një pistoletë dhe një pushkë gjuetie

Policia e Kosovës ka njoftuar se në vrasjen e rëndë e cila ndodhi gjatë ditës së djeshme në Malishevë, janë sekuestruar nga i dyshuari një pistoletë dhe një pushkë gjuetie.

Dje në mëngjes, një vrasje e rëndë ka ndodhur në Kijevë të Malishevës. Dyshimet rëndojnë ndaj nipit për vrasjen e xhaxhait të tij.

Toger Zenel Halitaj, ka thënë për KALLXO.com gjatë ditës së djeshme se në bazë të hetimeve fillestare dyshimet e para tregojnë se vrasja e viktimës në Malishevë erdhi si pasojë e një problemi pronësor që ishte në mes të dyshuarit dhe viktimës.

Halitaj ka treguar se për vrasjen e këtij të fundit është përdorur një armë zjarri, e cila është gjetur në vend ngjarje dhe është sekuestruar nga ana e zyrtarëve policor.

Në raportin policor të ditës së sotme thuhet se janë sekuestruar dy armë zjarri.

Më Shumë

Fury – Usyk: Sonte meçi i gjigantëve të boksit/ Ja kur dalin në ring boksierët

Lufta unifikuese e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite të...

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame” në Hollivud!

Superylli i Marvel, Chris Hemsworth është planifikuar të marrë një yll në "Walk of Fame" në Hollivud. Aktori i "Thor" do të jetë personazhi...

Lajmet e Fundit