1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Vret bashkëshorten, vëllanë dhe veten

Vrasje ne ShqiperiNjë vrasje e trefishtë ka ndodhur sot në fshatin Pezë Helmës të Tiranës. 60-vjeçi Ferit Kolgjini ka vrarë bashkëshorten e tij Sulltane Kolgjini 50 vjeç dhe vëllanë Ramadan Kolgjini 55 vjeç, e më pas i ka dhënë fund jetës së tij. Mësohet se ekzekutimi është kryer me pistoletë.

Nuk dihen ende shkaqet që e shtynë këtë person të ndërmarrë aktin e rëndë. Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe pritet që të zbardhen detaje të reja për krimin, njoftojnë medie nga Tirana.

Familja Kolgjini ishte me origjinë nga Kukësi dhe prej 20 vitesh jetonte në fshatin Gresë, të Pezës.

Më Shumë

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

Lajmet e Fundit