22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Vriten dy anëtarë të rok-grupit iranian “Yellow Dogs”

75867Policia në Nju Jork ka bërë të ditur se dy anëtarë të grupit iranian “Yellow Dogs” dhe një muzikant tjetër janë qëlluar për vdekje nga një tjetër muzikant iranian, i cili më pas ka vrarë veten. Në dhunën e së hënës është plagosur edhe anëtari i tretë i rok-grupit.

Të pesë burrat e përfshirë në incident kanë qenë shtetas iranianë dhe kanë jetuar në SHBA. Të shtënat kanë ndodhur në lagjen Bruklin të Nju Jorkut.

Menaxheri i grupit “Yellow Dogs”, Ali Salehzades, ka thënë se sulmuesi i dyshuar, Ali Akbar Mohammadi Rafie, është përjashtuar nga një tjetër bend iranian dhe nuk ka pasur marrëdhënie miqësore me “Yellow Dogs”. Muzikantët e vrarë të grupit kanë qenë vëllezërit Arash dhe Soroush Farazmand.

Grupi “Yellow Dogs” është formuar në Iran, por është zhvendosur në SHBA për të ndjekur muzikën.

Më Shumë

MKRS-ja shkruan për koncertin e mbrëmshëm të Shkurte Fejzës: I solli publikut emocione të mëdha

“Me këngë të paharrueshme që për pesë dekada ka mbajtur gjallë atdhedashurinë e shqiptarëve dhe rezistencën e tyre, mbrëmë këngëtarja Shkurte Fejza i solli...

Kurti – Fejzës: Në ditët e errëta të robërisë, na keni frymëzuar e ngushëlluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë mbrëmë në koncertin e këngëtares së mirënjohur, Shkurte Fejza, “50 vjet zëri i kombit”, në 50- vjetorin...

Lajmet e Fundit