15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Vuçiq: Ka presione të mëdha rreth Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Serbia gjendet në një situatë të vështirë gjeopolitike dhe se ka presione të mëdha rreth Kosovës.

Këto komente ai i bëri në një video-mesazh të publikuar në llogarinë e tij në Instagram, transmeton Klankosova.tv.

“Serbia ndodhet në një situatë të vështirë gjeopolitike, këto presione janë të mëdha rreth Kosovës dhe do të vazhdojnë. Disa të huaj nuk po e rrëzojnë Serbinë për shkak të Vuçiqit, por po e rrëzojnë një pjesë të Vuçiqit për shkak të Serbisë”.

“Për ta është e rëndësishme që Serbia të jetë sa më e dobët. Duhet të punojmë që Serbia të jetë më e fortë”, tha kreu i shtetit serb.

E tmerrshme: Shembet tribuna në stadiumin e ndërtuar në vitin 2019 në Korishë të Prizrenit

Bëri bujë përurimi i stadiumit në Korishë të Prizrenit në vitin 2019, kur kryetari i kësaj komune aso kohe, Mytaher Haskuka, presidenti i FFK-së...

Luka Modriq mund t’i bashkohet Messit tek Inter Miami

Luka Modriq është futbollist i Real Madridit deri në fund të këtij edicioni, por e ardhmja e tij ende është e paqartë. Mediat spanjolle kanë...

Lajmet e Fundit