2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

VV-ja zyrtarizon sot, Rexhajn për kryetar të Prizrenit

Arbër-RexhajLëvizja Vetëvendosje! në Prizren, sot do të zyrtarizojë kandidatin Arbër Rexhaj për kryetar të Prizrenit. Ai të dielën e javës së kaluar, i  është nënshtruar  i vetëm votës së brendshëm zgjedhor të anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje!.

Zyrtarizimi i kandidaturës së Arbër Rexhajt, do të bëhet  në ora 13:00 në restorantin “Renesanca”, lagjja “Bazhdarhane” (përballë “Katër Kullave”) në Prizren, me ç’rast do të mbahet edhe një konferencë për media.

Lëvizja Vetëvendosje! po ashtu sot, do të zyrtarizojë edhe kandidatin për kryetar të Sharrit. Në të dy konferencat do të marrë pjesë edhe lideri i VV-së, Albin Kurti./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Mot i vranët sot në Kosovë

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë Celsius,...

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Lajmet e Fundit