14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

VV në Prizren: Po na mohohet e drejta e fjalës në Kuvend

Gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Prizrenit, pas fjalimit të këshilltares së Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, rreth një analize të raportit tremujor të shpenzimit të buxhetit nga komuna, kryesuesi i kuvendit, Kujtim Gashi, i’a ka tërhequr vërejtjen këshilltares Millaku, që të flas vetëm për pikën e caktuar e jo të merret me kritika në adresë të kryetarit Muja, pasi që gjatë analizës së saj, duke dhënë kritika për mënyren e shpenzimit të buxhetit, kuvendarja Millaku ka shprehur edhe disa dyshime të saja.

“A mos vallë, avokati mbrojtës i kryetarit Muja në Gjykatën e Apelit do të paguhet nga fondet publike dhe paratë e taksapaguesve prizrenas?”, u shpreh kuvendarja Millaku.

Një qendrim i tillë i kryesuesit Gashi, ka zgjuar reagime nga shefi i GK të LVV-së, Artan Abrashi, i cili tha se me këtë gjë këshilltares Millaku, që disa herë po i mohohet e drejta e fjalës.

“Ne nuk do të ndalemi për t’i paraqitur këndveshtrimet dhe konstatimet tona edhe atëherë kur dikush mundohet të na mohojë të drejtën e fjalës, sikurse ndodhi sot me reagimin e kryesuesit Gashi”, theksoi ai. /TV Prizreni/

Më Shumë

Rënia e Bakhmutit, dështimi më i madh i udhëheqësve kosovarë në skenën ndërkombëtare!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Mundi i shkuar huq: Informatat e fundit thonë se Bakhmuti, qytet i shndërruar në rrënoja gjatë luftës dyvjeçare midis Ukrainës...

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Lajmet e Fundit