13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Zafir Berisha: Klanet e specializuara e kanë kapur shtetin

ZafirBerisha11-14Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Zafir Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë. Ai thotë se ndjehet i ofenduar me debatet që po zhvillohen në institucionet e Kosovës.

“Kosova me një anarki totale institucionale dhe me një drejtësi nën kthetrat e politikës nuk mund te perparon.Si qytetarë i ndërgjegjshëm i Republikës së Kosovës, është e pamundur të rrish indiferent ndaj skenave tragjikekomike që po ndodhin në jetën politike dhe institucionale të Kosovës”,shkruan Berisha në Facebook.

“Nga përvoja në jetën politike dhe nga ajo që i njoh nga afër një pjesë të madhe të atyre që bëjnë politikë, ndihem qytetar i ofenduar me këto lloje debatesh, akuzash e kundër-akuzash që bëhen në institucionet e Kosovës në kohën kur qytetarët e Kosovës janë duke kaluar momente të vështira ekonomike, sociale e politike”

“Kosova është kapluar nga papërgjegjësia në institucione e njerëzve të cilët prioritet të prioritetit e kanë interesin personal dhe grupor, ndërsa qytetarin e trajtojnë si shërbëtor të këtyre interesave. Dhe, në asnjë kohë këtyre farë zhurmagjinjve politikë nuk ju shkon ndërmend të merren me zhvillimin ekonomik, me zbutjen e papunësisë, me ngritjen e cilësisë në arsim, me përmirësimin e shërbimeve shëndetësore etj”.

“Gjithë kjo lojë politike që po ndodhë në momentet historike për vendin, është orkestruar nga klane të specializuara për manipulim masiv, me qëllimin më të keq për t’ia zgjatur vetes jetën në pushtet”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Vedat Muriqi luan sot kundër liderit të La Ligë

Real Madridi do të luajë në udhëtim te Mallorca e Vedat Muriqit dhe do ta kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive në garën për titull...

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin

Pas muajit të shenjët të Ramazanit, miliona besimtarë myslimanë sot në mëngjesi iu drejtohen xhamive në mbarë botën për faljen e namazit të Fitër...

Lajmet e Fundit