16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Zafir Berisha lidhë koalicion me Vetëvendosjen në Prizren

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha do ta mbështesë në balotazh kandidatin e Vetëvendosjes, Mytaher Haskukën.
Koalicioni lidhet sot në ora 14:30.

Lajmin e ka konfirmuar zyrtari për informim i VV-së, Musa Bushrani, shkruan “PrizrenPress”.

“Vetëvendosje sot mban konferencë lidhur me marrëveshjen e arritur me Nismën dhe mbështetjen e saj për balotazh”, konfirmoi Bushrani.

“ Folës në këtë konferencë janë,Mytaher Haskuka kandidat për kryetar komune në Prizren nga radhët e LVV dhe Zafir Berisha, përfaqësues nga NISMA”.

Konferenca do të mbahet në hotel Theranda, në katin e dytë, në sallën e konferencave.

Kandidati i Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka dhe ai i PDK-së, Shaqir Totaj, do të përballen në balotazh me 19 nëntor të këtij viti./PrizrenPress.com/

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Dënim unik me nga 12 vjet burgim për dy të akuzuarit për shpërthimin në Zhur, ku kishte vdekur një polic

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit, duke i dënuar me dënim unik me nga 12 vjet...

Lajmet e Fundit