20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Haskuka: Nuk do të ketë punësime me ryshfet

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit,Mytaher Haskuka, premton se në qeverisjen e tij nuk do të ketë punësime me ryshfet.

“Në media është raportuar që në Prizren, për një vend pune si mësimdhënës, jepet ryshfet deri në 5000 euro. Shkollat në Prizren duhet departizuar”, shkruan ai në Facebook.

“Gjatë qeverisjes sonë do të ketë punësime me transparencë të plotë dhe me pjesëmarrje të komunitetit gjatë zgjedhjes së drejtorëve të shkollave”.

“ Do të ketë laboratore të fizikës, kimisë e biologjisë dhe kabinete të muzikës. Do të realizojmë vizita sistematike mjekësore në shkolla si dhe dollapë për nxënësit në çdo klasë. Nxënësit deri në klasën e pestë do të kenë shujtë ushqimore dhe qumësht falas”.

Në rigjykim, ish-inspektori deklarohet i pafajshëm për mosrrënimin e ndërtimeve pa leje në Prizren

Ish- inspektori i ndërtimit në Prizren, Nexhmedin Musliu nuk e ka pranuar fajësinë për akuzën se ka kryer dy vepra penale të korrupsionit. Ai...

Kurti kërkon mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në KE

Kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE). Në një intervistë për “NZZ”, Kurti ka thënë...

Lajmet e Fundit