9.4 C
Prizren
E premte, 16 Prill, 2021

Zidane flet për eliminimin nga Bilbao dhe formën e dobët të Hazardit

Zinedine Zidane ka thënë se Real Madrid dhe tifozët duhet të jenë të durueshëm me Eden Hazard, pasi ai u mundua të ndikonte në humbjen 2-1 ndaj Athletic Bilbao në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës të enjten.

Dy golat e pjesës së parë nga Raul Garcia ishin të mjaftueshme për të dërguar skuadrën baske në finale, pasi goli i Karim Benzema nuk vlejti asgjë për Mbretërit.

Kjo humbje dhe paraqitja jo e mirë e lojtarëve, e në veçanti e belgut Hazard ka lënë shije të hidhur te tifozët e Los Blancos, por jo edhe te trajneri Zidane.

Zidane ka thënë se ekipi dhe Hazard u munduan të bëjnë më të mirën, por atë e arritën vetëm në pjesën e dytë dhe jo në të parën.

“Pjesa jonë e parë ishte e vështirë, ne nuk e filluam ndeshjen mirë. Është ajo që ata kishin, dy raste dhe dy gola. Ka qenë e komplikuar. Kur je 0-2 është gjithmonë e vështirë. Pastaj kemi pasur një pjesë të dytë më të mirë, krijuam raste, goditëm shtyllën, shënuam një gol”, ka thënë fillimisht Zidane pas ndeshjes.

“Ne nuk e lexuam mirë pjesën e parë. Ata shtypën mirë dhe ne humbëm posedimin. Ju duhet të vazhdoni të punoni, të përpiqeni të pushoni mirë dhe të mendoni për ndeshjen tjetër. Ne u përpoqëm në pjesën e dytë”.

“Ajo që ne do të bëjmë është të vazhdojmë të punojmë, nuk ka mundësi tjetër. Tani, të pushojmë mirë dhe të mendojmë për ndeshjen tjetër”.

“Duhet të jesh i duruar, ajo që i duhet është të shënojë një gol. Duhet të jesh i duruar. Skuadra është përpjekur. Duhet të ktheni faqen dhe të vazhdoni të punoni. Ne nuk mund të çmendemi tani”.

“Nuk mendoj se njerëzit janë lodhur prej tij. Duhet të jesh i durueshëm me të. Ai dëshiron ta nxjerrë më të mirën. Sot nuk ishte vetëm Eden. Ne e filluam lojën keq, por ai bëri mirë në pjesën e dytë”, përfundoi trajneri i Realit.

Më Shumë

Publikohet albumi i ri i Elvana Gjatës

Me këngët e Elvana Gjatës nuk kemi kurrë të ngopur, ndaj çdo herë presim me padurim çdo projekt të saj. Para disa ditësh stilisti...

Nagavci paralajmëron largimin e notave për nxënësit e klasave 1 deri në 5

  Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se e ka në plan që të largojë notimin e nxënësve me nota...

Kundërshtohet vazhdimi i masave anti-Covid, ky pritet të jetë vendimi nga e hëna

Ka përfunduar takimi në mes Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia dhe kryetarëve të komunave të Kosovës. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi,...

Merret vendimi, nga kjo datë nxënësit kthehen në shkolla

  Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se nga 19 prilli në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitat, mësimi do të bëhet...

Kadare i sinqertë: Kam duartrokitur dhe gjëra që s’duheshin duartrokitur

I sinqertë, shkrimtari i mirënjohur Ismail Kadare, në një bashkëbisedim me lexues në Vlorë, ka treguar se dy qytetet që kanë lënë shenjë në...

Albin Kurti do ta rishikojë buxhetin që e miratoi Avdullah Hoti

Qeveria e Albin Kurtit do ta dërgojë buxhetin e vitit 2021 edhe njëherë në Kuvendin e Kosovës. E, përgatitjet për këtë tashmë veç kanë filluar,...

Neymar konfirmon se do të rinovojë kontratën me PSG-n

Sulmuesi brazilian Neymar ka bërë të ditur se së shpejti do të rinovojë kontratën me skuadrën e Paris Saint-Germainit. Neymar ka thënë se po ndihet...

Letra nga Labëria, mbretit Zog më 1930: Naltmadhëni, duam rrugën!

Rruga e Lumit të Vlorës, në historinë mes udhëkryqesh të mëdha politike dhe nismat sado të vogla për mëkëmbje, gërryer nga historia… Pavarësisht kërkesave të...

E diela sjell dy ndeshje derbi në Superligë

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e fundit (28) në Superligën e Kosovës në basketboll, që ishte një nga më interesantet dhe më të...

Vjedhje e rëndë në Rahovec

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Zoqishtë të Rahovecit. Ankuesi ka raportuar në polici se i është vjedhur vetura e tipit VW Golf...

Paraqiten 11 raste të reja me koronavirus në Prizren

Në komunën e Prizrenit sot janë regjistruar 11 raste të reja me koronavirus, shkruan PrizrenPress Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti...

Futbollisti gjerman me prejardhje nga Prizreni, Armen Dzaferi, shpreson se një ditë do të luajë për Kosovën

Armen Dzaferi luan në klubin e futbollit TSG Balingen të Gjermanisë. Ai është 16 vjeçar me prejardhje nga Prizreni. Dzaferi shpreson se një ditë do të...

Paralajmërojnë gastronomët: Asgjë s’ka ndodhur çka pritet të ndodhë

Qeveria e Kosovës ka vendosur masa që nga 7 prilli deri më 18 në përpjekje për të parandaluar përhapjen e mëtejmë të koronavirusit në...

Danimarka e ndërpret plotësisht përdorimin e vaksinës “AstraZeneca”

Danimarka ka ndaluar plotësisht administrimin e vaksinës kundër COVID-19 të kompanisë “AstraZeneca”, shkaku i shqetësimeve për mpiksje të gjakut, duke u bërë shteti i...

Rahoveci fiton derbin, kalon direkt në gjysmëfinale të plejofit

Rahoveci ka shmangur çerekfinalen e plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll. Me fitore ndaj Golden Eagle Yllit të dielën në Rahovec, “vreshtarët” kanë...

Për tri javë, 532 mësimdhënës dhe 712 nxënës të infektuar me koronavirus

Në një periudhë trejavore, përkatësisht nga 15 marsi deri më 2 prill, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 532 mësimdhënës dhe 712 nxënës të...

Lajmet e Fundit