17.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Zyrtare: Juventusi e shkarkon Allegrin

Juventus ka shkarkuar Massimiliano Allegri nga pozita e trajnerit.

Kjo është e bërë e ditur me anë të një komunikate zyrtare nga klubi i Juventusit.

Sipas saj, shkarkimi i Allegrit vjen pas sjelljeve që ai pati në finalen e fituar ndaj Atalantas në Kupën e Italisë.

“Shkarkimi vjen pas disa sjelljeve gjatë dhe pas finales së Kupës së Italisë, të cilat klubi i cilësoi të papajtueshme me vlerat e Juventusit dhe me sjelljen që duhet të adoptojnë ata që e përfaqësojnë atë”, thuhet në njoftim.

Juventusi i ka uruar sukses Allegrit në aventurën e re. Ndërkohë, në periudhën e dytë në klub ai fitoi Kupën e Italisë të mërkurën në mbrëmje ndaj Atalantas.

Përndryshe, si favorit për të marrë pozitën e trajnerit të Juventusit është përfolur Thiago Motta.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

146 vite nga Lidhja e Prizrenit, Çeku: Ngjarje historike që vazhdon të frymëzoj edhe sot

Sot janë bërë 146 vite nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Në këtë përvjetor të kësaj ngjarjeje madhore Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, Lidhjen...

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Lajmet e Fundit