30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Totaj viziton disa biznese të Prizrenit

Kryetari i komunës ë Prizrenit, Shaqir Totaj ditën e premte ka vizituar dhe ka parë nga afër të arriturat e disa prej bizneseve të mbështetura nga projekti i përbashkët mes komunës së Prizrenit, Swisscontact dhe “Makerspace Innovation Center”, njofton faqja zyrtare e komunës.

 

 

Ky program ka për qëllim mbështetjen e bizneseve fillestare apo Start-Up dhe fuqizimin e bizneseve mikro e të vogla në sektorin e mobilierisë përmes digjitalizimit.

 

“Me këtë rast synohet nxitja dhe promovimi i inovacionit në këtë sektor për ta rritur konkurrueshmërinë dhe suksesin, duke shfrytëzuar ekspertizën e nevojshme në nxitjen e kreativitetit, inovacionit dhe zhvillimit të bizneseve në këtë fushë.” thuhet në fund të njoftimit.

 

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Nesër bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit

Nesër  në Spitalin e Përgjithshëm “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren, do të bëhet inaugurimi i shërbimit të Kardiologjisë Intervente - Laboratori i Kateterizimit,...

Mesazhi i Tërnavës për Kurban Bajram: Është detyrë e jona që ta duam, ruajmë dhe ta mbrojmë atdheun tonë

  Mesazhin e Kurban Bajramit e mbajti myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i cili tha se shprehja e atdhedashurisë në lutjet e përditshme është një...

Lajmet e Fundit