12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Zyrtare/ Largohet nga Turqia, mbrojtësi nga Prizreni firmos në Kazakistan

David Domgjoni me skuadër të re. Mbrojtësi nga Prizreni është larguar nga Turqia duke u transferuar në Kazakistan.

26-vjeçari ka firmosur deri më 31 dhjetor të vitit 2024 me Tobol. Domgjoni ka luajtur me Tiranën, Laçin dhe Kastriotin në Superiore.

Lojtari shtatlartë kaloi një sezon në Kosovë te Liria e Prizrenit, ndërkohë që është aktivizuar edhe në Turqi (Menemenspor, Manisa), Zvicër (Luzern) dhe Poloni (Nieciecza).

Domgjoni ka luajtur me kombëtaret e moshave të Shqipërisë, ndërkohë që në qershorin e vitit 2021 debutoi me Kosovën. Fanellën e së cilës e ka veshur tri herë deri tani.

Më Shumë

Arrestohet një burrë në Malishevë, rrahu fëmijët e tij të mitur

Në Malishevë, një burrë u arrestua, pasi ka ushtruar dhunë ndaj fëmijëve të tij të mitur. “Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas...

Moti sot: Me shi dhe reshje bore

Këtë të mërkurë në Kosovë pritet të ketë ulje drastike të temperaturave ku priten reshje shiu. Reshjet do të jenë në formë të rrebesheve, të...

Lajmet e Fundit