• Vetura godet një këmbësor në Prizren

  Vetura godet një këmbësor në Prizren

  Një veturë ka goditur një këmbësor në rrugën “Joni” në Prizren. Policia e Kosovës njofton se viktima ka marrë lëndime të rënda trupore dhe se është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit. “Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar […]

 • VV në Prizren: Shumica parlamentare është ajo që duhet ta zgjedhë Kryetarin e Kuvendit

  VV në Prizren: Shumica parlamentare është ajo që duhet ta zgjedhë Kryetarin e Kuvendit

  Lëvizja VETËVENDOSJE! mbajti sot tubim me qytetarët e Prizrenit, për të diskutuar bashkë me ta zgjidhjen për ndryshimin e situatës aktuale në Kosovë. Në këtë tubim ishin të pranishëm deputetët Visar Ymeri dhe Mytaher Haskuka, si dhe Koordinatori i Qendrës […]

 • A po përgatiten Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi për zgjedhje të reja?

  A po përgatiten Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi për zgjedhje të reja?

  Partitë politike kanë nisur të dalin edhe nëpër terren për t’u takuar me strukturat partiake. Më së shpeshti po shihet Albin Kurti i Vetëvendosjes. Ndërsa, sot, Fatmir Limaj e Jakup Kransiqi mblodhën të gjithë Kryetarët e Këshillave të NISMA’s për […]

 • 9 vjet e 10 muaj burg për “rekordmenin” e paraburgimit

  9 vjet e 10 muaj burg për “rekordmenin” e paraburgimit

  Nezir Kryeziu është dënuar me 9 vjet e 10 muaj burg për tejkalim të vetëmbrojtjes dhe vrasje në tentativë. Ai akuzohej se vrau një person dhe plagosi një tjetër. Kryeziu mbahej në paraburgim që 3 vjet e tetë muaj. Për […]

 • Blloku javën që vjen me vendim final

  Blloku javën që vjen me vendim final

  Katër liderët e Bllokut (LAN), Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj dhe Albin Kurti , pritet që në fillim të javës së vjen të vendosin përfundimisht rreth veprimeve të ardhshme për tejkalimin e situatës politike pas refuzimit të kërkesës […]

 • Ja dy opsionet e Bllokut për formimin e institucioneve

  Ja dy opsionet e Bllokut për formimin e institucioneve

  Koalicioni LDK- AAK- Nisma dhe Vetëvendosje i ka vetëm dy mundësi reale për të formuar institucionet dhe për tejkalimin e ngërçit politik. Burime të larta të Gazetës Blic brenda Bllokut kanë bërë të ditur se opsioni i parë është thirrja […]

 • Dorëzohet i dyshuari për sulm në Stacionin e Policisë së Prizrenit

  Dorëzohet i dyshuari për sulm në Stacionin e Policisë së Prizrenit

  Pas rreth 24 orësh të qëndrimit në arrati është dorëzuar në polici Sh. Hallaqi, i njohur me nofkën “Sheki” që mëngjesin e së premtes dyshohet se gjuajti me kallashnikov në Stacionin “Alfa” te Prizrenit. Lajmi për dorëzimin e Sh. Hallaqit- […]

Kulturë

Amerikanët më 1912: Isa Boletini, heroi që duhet ta njihni!

Amerikanët më 1912: Isa Boletini, heroi që duhet ta njihni!

Një gazetare amerikane që e takoi Isa Boletinin pak kohë para shpalljes së pavarësisë...

 

Rajon&Botë

Djali i oficerit të policisë plagoset para shkollës

Djali i oficerit të policisë plagoset para shkollës

Djali i një oficeri policie është bërë preh e dhunës së një grupi personash të panjohur...

 

Showbiz

“Kallashi” nuk rresht së provokuari

“Kallashi” nuk rresht së provokuari

Donjeta Kosumi, e njohur me emrin e artit “Kallashi”, nuk ka ditë që të mos provokojë. Ajo...

 
 

Intervista

Confession: Albatros Rexhaj

Confession: Albatros Rexhaj

Letërsia thotë, është mënyra si e shfaqë shpirtin, dhe vetëm ajo i jep kuptim lëmshit që ka...

 

Opnione

Ramush Haradinaj heq dorë nga Kryeministri, dhe “përplase” përfundimisht Thaçin në opozitë!

Ramush Haradinaj heq dorë nga Kryeministri, dhe “përplase” përfundimisht Thaçin në opozitë!

Shkruan:Astrit Gashi Ramush Haradinaj, duhet të tregojë lidership dhe të dëshmojë se e mendon Kosovën...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne