• Nexhmi Krasniqi: Ne i arrestojmë hajnat, Prokuroria i liron

  Nexhmi Krasniqi: Ne i arrestojmë hajnat, Prokuroria i liron

  Drejtori i Policisë së Kosovës në Prizren,nënkolonel Nexhmi Krasniqi, edhe në një pronocim tjetër për medie ka kritikuar Prokurorinë në këtë qytet,për mos trajtim të duhur të rasteve kriminale. Ai thotë se Prokuroria po i lëshon me procedurë të rregullt […]

 • Paraburgim dhe arrest shtëpiak për tre Osmanollajt nga fshati Gjonaj i Hasit

  Paraburgim dhe arrest shtëpiak për tre Osmanollajt nga fshati Gjonaj i Hasit

  Gjykata në Prizren ka caktuar një muaj paraburgim për Ramadan Osmanollajn, dhe Islam Osmanollajn, kurse arrest shtëpiak për Sinan Osmanollajn nga Gjonaj i Hasit. Ata dyshohen për fajde dhe armë . “Të pandehurit Ramadan dhe Islam Osmanollaj do të mbahen […]

 • Çoçaj: Për punësimin e vajzës së prokurores u informova nga portalet

  Çoçaj: Për punësimin e vajzës së prokurores u informova nga portalet

  Drejtori i Arsimit në Prizren, Nexhat Çoçaj, ka thënë se për punësimin e vajzës së prokurores Ervehe Gashi,për herë të parë është informuar përmes portaleve. “Për herë të parë për punësimin e vajzës së prokurores kam dëgjuar nga portalet. Unë […]

 • Artan Abrashi: DKA të sqarohet për punësimin e vajzës së prokurores Ervehe Gashi

  Artan Abrashi: DKA të sqarohet për punësimin e vajzës së prokurores Ervehe Gashi

  Kuvendari i Lëvizjes Vetëvendosje! Artan Abrashi ka kërkuar nga Drejtoria e Arsimit në Prizren që të sqarohet për punësimin e vajzës së prokurores Ervehe Gashi, e cila deri në janar të këtij viti e akuzonte për keqpërdorim të detyrës zyrtare, […]

 • Skandalet në arsim, bashkojnë pozitën e opozitën në Prizren

  Skandalet në arsim, bashkojnë pozitën e opozitën në Prizren

  Partitë e pozitës dhe opozitës në Prizren janë pajtuar që të mbahet një seancë e veçantë për skandalet që kanë ndodhur në Drejtorinë e Arsimit. Kuvendari i Lëvizjes Vetëvendosje! Artan Abrashi tha për hirë të qytetarëve Kuvendi Komunal duhet të […]

 • Ja cilat fakte i paraqiti në polici Rami Berisha

  Ja cilat fakte i paraqiti në polici Rami Berisha

  Gazetari Rami Berisha do t’i paraqes nesër rastet e punësimeve të parregullta në arsim Njësitit të Krimeve Ekonomike të Policisë së Kosovës. “Pas kontakteve me zyrtarët e Njësisë së Krimeve Ekonomike, një zyrtari të kësaj njësie, sot ia paraqita dëshminë […]

 • Kadri Vesli pritet të kërkojë hetime për punësimet në Prizren

  Kadri Vesli pritet të kërkojë hetime për punësimet në Prizren

  Zëvendëskryetari i PDK-së, Kadri Veseli, i cili është edhe Kryetari i Kuvendit, pritet të mos qëndrojë indiferent ndaj lakimit të emrit të tij, për ndikimin e tij në punësime në Prizren. Ai pritet që për këtë çështje të kërkojë publikisht […]

Lajme

Quni për listat e veteranëve: Të pritet fjala përfundimtare

Quni për listat e veteranëve: Të pritet fjala përfundimtare

Ish-përgjegjësi i Batalionit vëzhgues në Zonën e Dukagjinit Anton Quni thotë se të gjitha...

 

Sport

PSG dhe City ngritën padi ndaj UEFA-s

PSG dhe City ngritën padi ndaj UEFA-s

Paris Saint-Germain dhe Manchester City kanë ngritur padi civile kundër UEFA-s dhe Fair Play-t...

 
 

Kulturë

Parisi, nikoqir i Ditës Ndërkombëtare të Jazz-it

Parisi, nikoqir i Ditës Ndërkombëtare të Jazz-it

Kryeqyteti francez, Parisi, do të jetë nikoqir i Ditës Ndërkombëtare të Jazz-it më 30...

 

Rajon&Botë

Kjo shqiptare është 115 vjeçe

Kjo shqiptare është 115 vjeçe

Edhe në Shqipëri kemi rekorde të jetëgjatësisë. E tillë është edhe kjo grua nga Mirdita...

 

Showbiz

Artistja shkon nudo të shohë ekspozitën (Foto)

Artistja shkon nudo të shohë ekspozitën (Foto)

Një artiste paksa e “veçantë” ka bërë një performancë po ashtu të veçantë në...

 
 

Opnione

Kosova, ky vend i fortë, i pasur dhe aq i ri i Evropës

Kosova, ky vend i fortë, i pasur dhe aq i ri i Evropës

Shkruan: Jakup Krasniqi Dukenjohur historinë e Kosovës, nga fillimi i shekullit XX, nuk ështëe vështirëtë...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne