13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

10 mijë ankesa për mospërfshirje në lista

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së ka pranuar mbi 10 mijë ankesa ndaj verifikimit të listave fillestare për të gjitha zonat operative të UÇK-së.

Lajmin e ka konfirmuar për ‘Epokën e re’, udhëheqësi i sekretariatit të këtij komisioni, Faik Fazliu.

Ai ka bërë me dije se këtë javë përfundon afati i ankesave dhe nëse çdo gjë shkon siç është paraparë , atëherë listat përfundimtare do të dalin në qershor. /Telegrafi/

Më Shumë

Nagavci tregon se si do të bëhet identifikimi i shkathtësive tek nxënësit e Kosovës

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka njoftuar se kanë përgatitur Udhëzimin Administrativ (UA) për këshilltarët për karrierë në Institucionet e arsimit profesional dhe se...

Dy djemtë e xhaxhait e bëjnë për spital 26 vjeçaren në Malishevë

Rastet e dhunës në familje sa vijnë e shtohen çdo ditë e më shumë në vendin tonë. Zakonisht viktima janë gratë të cilat përjetojnë...

Lajmet e Fundit