13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

11 të vdekur pasi u goditën nga rrufeja në Indi

Një goditje rrufeje vrau të paktën 11 njerëz dhe plagosi shumë të tjerë në qytetin verior të Jaipur në Indi.

Viktimat po bënin selfie nën shi në majë të një kulle vrojtimi në ‘’12th Century Amer Fort’’, një atraksion popullor turistik.

Rreth 27 njerëz ishin në kullë dhe murin e fortesës kur ndodhi incidenti – dhe disa prej tyre thuhet se u hodhën në tokë, raporton BBC.

Goditjet e rrufesë ka vrarë mesatarisht 2.000 indianë që nga viti 2004.

Një oficer i lartë policie i tha medias lokale se kulla ishte një vend i njohur në fortesë, duke shtuar se shumica e njerëzve midis të vdekurve ishin të rinj.

Më Shumë

“Batistuta ishte i vrazhdë dhe dorështrënguar”

Antonio Cassano ka pasur fjalë shumë të ashpra për ish-bashkëlojtarin e tij të Romës, Gabriel Batistuta. Antonio Cassano ka tërhequr së fundmi vëmendjen mbi veten...

Producentja e Bondit kujton takimin me Amy Winehouse

Producentja e filmave “James Bond”, Barbara Broccoli, ka folur për takimin shumë pikëllues që kishte pasur me këngëtaren e ndjerë Amy Winehouse për ta...

Bota sot

Lajmet e Fundit