16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Më 12 tetor ‘Takimet e Gjeçovit’ në Zym të Hasit

Më 12 tetor në Zym të Hasit organizohet edicioni i 46-të i manifestimit letrar, kulturor e shkencor ‘Takimet e Gjeçovit’, shkruan KultPlus.

Manifestimi organizohet nga ShSh ‘Shtjefën Gjeçovi’ në Zym në bashkëpunim me MKRS dhe Drejtorinë e Kulturës të komunës së Prizrenit.

‘Takimet e Gjeçovit’ nisin më 12 tetor dhe përfundojnë më 14 tetor. Hapja e manifestimit bëhet me fillim nga ora 11:00 në Zym-Has.

Konjufca: E kemi vërejtur nga fillimi se Lajçak-u mbron pozicionin e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se deklarimet e kryeministrit Albin Kurti, ditë më parë se emisari i Bashkimit Evropian për...

De Gea po transferohet të ekpi i njohur nga La Liga

Klubi i La Ligas interesohet për De Gean David De Gea ka mbetur pa klub që kur u nda me Manchester Unitedin gjatë verës që...

Lajmet e Fundit