17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Prizren/ Një person kapet me thikë në xhep

Policia  në Prizren  ka ndaluar një person me inicialet B.K. për kontroll rutinor në një automjet me targa të Shqipërisë.

Gjatë kontrollit, një arme e ftoftë (thikë) është gjetur në xhepin e tij.

Personi është shoqëruar në Stacionin Policor në Prizren për procedura të mëtejshme.

Prokurori i shtetit është njoftuar dhe ka urdhëruar ngritjen e kallëzimit penal për veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Rasti do të procedohet në prokurorinë themelore në Prizren për hetim dhe gjykim të mëtejshëm./PrizrenPress.com

Mund të jetë një imazh i thikë dhe teksti që thotë "11 Drejtoria/ SI. Numrii Data: rastit: Vendi: 3 Gener DRPPIN Republika Kosova- Republika Republic Kosovis Istriac istriaePune Pune everia- Vlada Ministry eurgnishme internal /Ministars Goverment Kosovo ?? Policija Nisova Affairs ???? Poslova Pergjithshme Direkcija/ /GeneralPolic Palicien Kosovo Police Polico Prizren Directorate ????? ARPOLICE Me Prizren vërtetohe /e lindur mil sekuestroi VÊRT 10V MBI SEK (Sekuestri (Sek zyrtari polica 9 kohösisht sen Sasia baze t nenit EPKHM FLOT 10TCKPP) KPP) TE SENDEVE PKi nga personi ersonal ontaktuestel M100 M100 ?? nga Stacioni gaStactoniPolicor Policor 11 12 Nr. seni adresa 13 Verejus 17 16 66 20 w//! 22"

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

KFOR-i italian dhuron një donacion për Ambulancën e Mjekësisë Familjare në Mushnikovë

Pas renovimit tërësor të Ambulancës së Mjekësisë Familjare në fshatin Mushnikovë, KFOR-i italian dhuroi një donacion prej 6,000 eurosh për këtë institucion. Ky donacion...

Lajmet e Fundit