19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

146 vite nga Lidhja e Prizrenit, Çeku: Ngjarje historike që vazhdon të frymëzoj edhe sot

Sot janë bërë 146 vite nga themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Në këtë përvjetor të kësaj ngjarjeje madhore Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, Lidhjen Shqiptare të Prizrenit e ka quajtur ngjarje historike që vazhdon të frymëzoj edhe sot.

“Themelimi i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, ngjarje historike që vazhdon të na frymëzoj edhe sot.  146 vite nga rezistenca dhe bashkimi për mbrojtjen e çlirimin e trojeve shqiptare”, ka shkruar Ministri Çeku në facebook.

Më Shumë

Falet namazi i Kurban Bajramit, ftesë për vepra të mira e solidaritet

Manifestimi qendror për territorin e Kosovës, kushtuar kësaj feste, u mbajtë në “Xhaminë e Madhe” në Prishtinë. Myslimanët në tërë botën, ashtu edhe në Kosovë,...

Limaj merr pjesë në inaugurimin e “Kalasë së UÇK-së” në Prizren

Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate, mori pjesë në inaugurimin e kompleksit "Kalaja e UÇK-së" në Arbëri të Vërrinit në Prizren. Në këtë ceremoni...

Lajmet e Fundit