11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Tragjedia në Shqipëri/ Begaj ngushëllon ambasadorin Minxhozi

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, e ka ngushëlluar ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, për viktimat nga tërmeti i sotshëm në territorin e Shqipërisë.

“Ne jemi ju në këto momente dhe shprehim dhimbjen e thellë për të gjitha viktimat e shkaktuar nga tërmeti. Komuna e Malishevës, solidarizohet me vëllezërit dhe motrat në Shqipëri”, i ka thënë kryetari Begaj, ambasadorit Minxhozi, në një bisedë telefonike. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjyqtarët e Kushtetueses nuk do t’i nënshtrohen vettingut

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i nënshtrohen vettingut, gjë të cilit do t’i nënshtrohen të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Mospërfshirjen e gjyqtarëve...

Kryetarja e RDK-së në Prizren, Adelina Morina, përfaqësuesja e vemte nga Kosova në New York, në konferencën globale

Kryetarja e Rinisë Demokratike në Prizren dhe anëtarja e Kryesisë Qendrore të Rinisë së PDK-së, Adelina Morina, po qëndron në New York të SHBA-ve,...

Lajmet e Fundit