18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

177 raste pozitive me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 177 raste pozitive me COVID-19.

Gjatë 24 orëve janë shëruar 13 pacientë, teksa numri i rasteve aktive është 486.

Ndërsa, të vaksinuar brenda 24 orëshit janë 70 persona, ku me dozën e parë janë vaksinuar 903 mijë e 426 njerëz, me dozën e dytë 823 mijë e 716, ndërsa me dozën përforcuese 103 mijë e 203 njerëz.

Kujtojmë se Ministria e Shëndetësisë javën që shkoi ka bërë obligative që maskat të mbahen në ambiente të brendshme.

Më Shumë

Diaspora shton remitencat dhe investimet në Kosovë

Gjatë këtij vit, diaspora e Kosovës, jo vetëm që ka vazhduar, por edhe ka shtuar remitencat që i dërgon apo investon në Kosovë. Të...

Aksident në rrugën Gjakovë-Prizren, tre persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në udhëkryqin Xerrxë-Rugovë, në rrugën Gjakovë-Prizren, nga ku kanë mbetur të lënduar tre persona. Lajmin ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...

Lajmet e Fundit