13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

25 vjet nga rënia e dëshmorit Remzi Ademaj

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Remzi Ademaj – Petrit Kodra.

Remzi Ademaj ishte komandanti i parë i UÇK-së për rajonin e Prizrenit dhe një nga komandantët e parë të UÇK-së për ZOP-in.

Ai ra heroikisht më 15 gusht 1998 në një pritë që forcat serbe i kishin organizuar në fshatin Grazhdanik të Prizrenit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Hazrollaj, ‘Ylli i javës’ në Superligë

  Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i javës”. Ky çmim për javën e 22-të në...

Lajmet e Fundit