19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Zjarr në një fabrikë në Prizren, lëndohen dy persona

Dy persona janë lënduar në orët e mbrëmjes në Prizren, pasi një fabrikë në këtë qytet është përfshirë nga zjarri.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Drejtorisë Rajonale për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi. Ai ka thënë se shkaqet e këtij zjarri nuk dihen ende, derisa njëri nga të lënduarit është në gjendje të rëndë.

“Dy persona janë lënduar, njëri prej tyre është lënduar rëndë dhe i njëjti është dërguar me urgjencë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë. Policia dhe Zjarrfikësit gjenden në vendin e ngjarjes dhe kanë marrë të gjitha masat e nevojshme, ndërsa Njësia Rajonale ka nisur hetimet lidhur me këtë rast”, ka theksuar Bytyqi.

Më Shumë

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Lajmet e Fundit