32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Zyrtare: Isco transferohet te Sevilla

Sevilla ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Iscon, për ta transferuar si lojtar të lirë.

Isco do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare, që do ta mbajë atë deri në vitin 2024 në Sevilla.

Ai do t’u nënshtrohet testeve mjekësore gjatë ditës së hënë, transmeton Klankosova.tv.

Spanjolli do t’i bashkohet Sevillas falë Julen Lopeteguit, i cili e donte prej kohësh.

Isco u largua nga Real Madridi, si lojtarë i lirë.

Më Shumë

Gjuajti në aheng, policia në fshatin Billush të Prizrenit sekuestron një armë dhe gjen municion – i dyshuari ndalohet për 48 orë

Drejtoria rajonale e Policisë së Kosovës në Prizren, Stacioni Policor në Prizren më 18.07.2024 rreth orës 19:10 përmes rrugëve operative kanë marre informatën se...

Dhunoi seksualisht një të mitur, 20 vjeçari nga Prizreni dënohet me tetë vjet burgim

Gjykata Themelore në Prizren ka marrë vendim për dënim me tetë vjet burgim, ndaj 20 vjeçarit E.H nga Prizreni, i cili kishte dhunuar seksualisht...

Lajmet e Fundit