16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Usyk fiton ndaj Joshuas pas 12 raundeve

Olsyksander Usyk është shpallur kampion bote në kategorinë e rëndë në boks.

Ukrainasi e ka mposhtur Joshuan pas 12 raundeve me vendim të pikëve të gjyqtarëve.

Më Shumë

UEFA: Kosova nuk mund të jetë në një grup me Serbinë dhe Bosnjën

Para hedhjes së shortit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, i cili është planifikuar më 9 tetor në Frankfurt, UEFA ka njoftuar për disa rregulla...

KEDS-i: Lahuni nga dy veta, kurseni rrymën

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala,ka folur rreth situatës së krizës energjetike duke dhënë një propozim për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Për të kursyer energjinë, Buzhala thotë...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit