13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Jasharaj, Murati dhe Nagavci sot në Komisionin për Arsim

Po bëhen gati një muaj që ka filluar greva në arsim dhe nuk po dihet se kur ajo do të përfundojë.

Megjithëse ka pasur disa takime, dy palët nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët për të gjetur një zgjidhje, raporton RTKlive.

Për këtë çështje sot Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kultur?, Rini dhe Sport ka vendosur të ketë diskutim lidhur me grevën e përgjithshme në arsim.

Për këtë ka ftuar, Rrahman Jasharaj, kryetar i SBAShK-ut, përfaqësuesit sindikalë dhe ata të   Këshillit grevist, Arbërie Nagavci, ministre e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe    Inovacionit dhe Hekuran Murati, ministër i Financave, Punës dhe Transfereve.

Mbledhja fillon në ora 11:00.

Më Shumë

Kapet hajni që vodhi në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së në Prizren

Pas një bashkëpunimi të ngushtë të institucioneve të sigurisë, është kapur hajni që kishte vjedhur në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, bëjnë të ditur...

Po vazhdojnë punimet në rregullimin e parkut në Mirushë

Punimet në ndërtimin dhe rregullimin e parkut në fshatin Mirushë të Komunës së Malishevës, janë duke vazhduar, përkatësisht është duke u realizuar faza e...

Lajmet e Fundit