7.8 C
Prizren
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Temperaturat sot shënojnë ngritje, maksimalja 25 gradë celsius

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në zonën perëndimore, veriperëndimore dhe atë veriore.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15 deri në 48 kilometra në orë.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të ndjeshme, ku minimalet do të luhaten prej 10 deri në 14 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 25 gradë Celsius. /MeteoKosova/

Më Shumë

E rëndë! Goditet me grusht dhe gjakoset Sali Berisha

Kryedemokrati Sali Berisha është qëlluar me grusht. Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në...

Licencohet Federata e Sportit Shkollor

Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku ka nënshkruar licencën e radhës për një federatë të sportit, sipas udhëzimit administrativ për licencimin e federatave. Pas rekomandimit pozitiv...

Moti për sot

Lajmet e Fundit