5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Dy gjigandët evropianë në garë për Pau Torres

Qendërmbrojtësi i Villarreal, Pau Torres është në agjendën e disa prej skuadrave më të mira në kontinent për sezonin e ardhshëm.

Prej kohësh, 25-vjeçari përflitet se do të hedhë hapin e madhë në karreirë, duke iu bashkuar një klubi më me peshë se Villarreal.

Torres është pjesë e rëndësishme e formacionit të Unai Emery, por dhe në Kombëtaren e Spanjës është lojtar kyç.

Forma e mirë që ka lojtari ka bërë që Manchester United dhe Inter të shfaqin hapur interesin për të marrë shërbimet e tij, sipas raportimeve që vijnë nga mediat spanjolle.

Erik ten Hag kërkon garanci në mbrojtjen e United. Harry Maguire shikohet gjithnjë e më larg formacionit, ndaj Torres do te ishte partneri ideal për Lisandro Martinez, duke dueluar me Raphael Varane për një vend titullari.

Ndërsa, Inter në verën e ardhshme pritet të mbetet pa dy nga qendërmbrojtësit, Milan Skriniar dhe Stefan de Vrij. Të dy janë në vitin e fundit të kontratës në “Giuseppe Meazza”. Ndaj dhe Torres shikohet si përforcimi i duhur.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Totaj pret ambasadorin suedez, Jonas Westerlund

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim sot Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. Sipas njoftimit të komunës, ata...

28 nëntori – ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jashari

Komandanti legjendar, Adem Jashari, po të ishte gjallë të hënën e 28 nëntorit do t’i bënte 67 vjet. Ai ka lindur po në këtë ditë...

Lajmet e Fundit